Skip links

R245 FA soğutucu gaz

R245 fa gaz sıcak ortamlarda kullanılan en yeni gazdır. Üretim amacı ORC denilen sıcak sudan elektrik enerjisi üretimi ile alakalıdır ancak firmamız bu gazı soğutmada kullanmaya başlamıştır.

Yakın rakibi olan r236 fa gaza göre buharlaşma +16 C derece daha yukarıdadır. Bu sebeple sıcak ortamlarda çok iyi sonuç vermekte gaz şişmesi dolayısıyla soğutmayı kesmesi zordur.

Gazın kondenserde dolaşım sıcaklığı +80 ila +90 c derece aralığındadır en yakın rakip r236 fa gazda bu derece +50 ila +60 C aralığındadır.

Firmamız r245 fa gazlı klimaları demir çelik sektöründe denemiş r236 fa gaza göre ortam sıcaklığına +40 c derece daha tölaranslı çalıştığını tespit etmiştir.

Gaz fiyatı da diğer r 236 fa gaza göre daha ucuzdur bu sebepten dolayı işletme maliyeti daha düşüktür.

İşletmeniz sıcaktan dolayı sıkıntı yaşıyorsa bu gazlı klima tam size göre.

Gaz yüksek basıncı 10 bar alçak basıncı 1,5 bar olarak ölçülmekte ve bu aralıklarda iyi soğutma vermektedir

Bu gaza aslında çok sıcak ortam gazı demek daha doğru olur çünkü kondenser fanı neredeyse hiç çalışmadan soğutma alınabilmektedir

Bu özelliklerden dolayı özellikle tozlu ortamlarda çalışan sıcak ortam klimaları r245 fa gazla daha rahat çalışmakta ve kondenser temizliği daha seyrek yapılabilmekte buda işletme açısından ve personelin kötü ortama daha az çıkmasından dolayı bir avantajdır.

Firmamız uzun denemeler ve araştırmalar sonunda bu gazla çalışan klimaların imalatını başarmış ve iyi sonuçlar almıştır.

Firmamızdan bu gaz ve klimalar hakkında geniş bilgi alabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Adınız*

Web site

Yorum