Skip links

R236 FA soğutucu gaz

R236 FA soğutucu gaz çevreci olan kalıntı bırakmayan bir gazdır çok sıcak ortamlarda çalışabilmektedir ortam sıcaklığı 80 c derece kadar olan tozlu ve ortam sıcaklığı yüksek yerlerde iyi sonuçlar vermektedir. R227 ea soğutucu gaza göre 15 c derece daha fazla ortam ısısına dayanıp soğutma yapabilmektedir buharlaşma sıcaklığı -1,4 c derecedir r227 ea ise -15,4 c derecede buharlaşır bu buharlaşmasındaki ısı farkı sıcaklığa tahammül farkıdır.

Bir kullanıcı imalatçı olarak birebir denenmiş ve denenmektedir ki r236fa gaz gerçekten r227 ea gaza göre ortam sıcaklığına hem daha iyi tahammül göstermekte hemde kondenser /evaporatör oranı düşmektedir.

Bu gazın kullanıldığı klimalarda evaporatör ile kondenser oranı düşüktür 1 birim evaporatöre 1,5 birim kondenser yeterli olmaktadır buda daha küçük kompresör daha küçük klima ebatları anlamına gelmektedir. Özellikle demir çelik ve çimento fabrikalarında hem yer darlığı vardır hemde ortam çok sıcak ve tozludur o yüzden bu gazlı klimalar kompak yapılarıyla ve sıcağa daha iyi tolerans göstermeleri sebebiyle tercih edilmelidir. Fiyat olarak bu klimalar ilk etapta pahalı olmasına rağmen işletme esnasında daha az sorun çıkaracak ve gaz şişmesi denilen gaz fazından likit fazına geçememe durumu daha az rastlanacaktır. Gaz şişmesi bu klimalarda rastlanmaz çünkü gaz şişse bile biraz daha az sıcak yere doğru geçiş yapıldığında gaz hemen toparlanıp soğutmaya devam eder.

R-236FAFirma olarak birebir imalat yaptığımız klimalarda demirçelik ve çimento ,döküm fabrikalarında özellikle ocak üstlerinde en sorunsuz ve randımanlı çalışan klimalar bu gazla çalışan klimalardır.

Unutulmamalıdır ki tüm tozlu ve sıcak ortamda çalışan klimaların kondenser ve evaporatör temizlikleri eksiksiz ve sık olarak yapılmalıdır çünkü hangi gazı kullanan klima olursa olsun temel prensip ısınan gazı soğutmaktır buda ancak temiz kondenser ve evaporatör ile mümkündür

R236 FA Soğtucu Gaz Nerede Bulunur?

R236 FA soğutucu gaz Güneş Endüstriyel olarak stoklarımızda daima bulunur. Bunun haricinde diğer soğutucu gaz ürünlerini de bizden temin edebilirsiniz. Soğutma sistemleri için gerekli yağlar ve temizlik ürünleri de stoklarımızda bulunmaktadır. Soğutma sistemleri için profesyonel bir ekiple çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Tüm ürünlerimizi incelemek için soğutma sistemleri için ürünlerimiz sayfasını ziyaret edin.

Yorum Yap

Adınız*

Web site

Yorum